Monday Inspo- GOOD GIRL in collar

Sluníčko svítí, že jsem dneska pobíhala po městě jen v tričku.

Ráno u skříně, okamžik "O"- jé hele to jsem dlouho neměla..

Moje milovaný tričko s límečkem, je v pudrové barvě a jsou na něm hejna zamilovaných labutí..

Límečky toho udělají s outfitem hodně. Můžete vsadit na pánský look, roztomilou lolitku a nebo dámu na úrovni.

Takže hurá do skříní a zalovte v zásobách, proběkněte sekáče a nebo mrkněte do nových kolekcí, protože cokoliv s límečkem  vám udělá velkou službu :-)

Vyzkoušejte k teniskám na volný čas, do práce obujte lace-up střevíčky, nebo klasické balerínky :-)) Vlasy sčeště do drdolu, nebo nechte volně poletovat a jestli se toho nebojíte, zapleťte si cop a nebo rovnou dva. Se šperky to nepřehánějte, snad jen krásné naušnice budou stačit, do ruky aktovku, psaníčko (velké "vaky" nechte doma) a můžete vyrazit.

Věřte, že získáte trochu francouzkého šarmu a roztomilosti :-)Tak zase příště 

Pusu Elle


Rose Quartz is everywhere

Všichni už to víme, jednou z barev (letos jsou vyjímečně barvy roku dvě) je sladká rose quartz. A jelikož já růžovou můžu, tak hlásím třikrát sláva. Pár kousků v této barvě už v šatníku mám, ale za poslední týden se u mě ubytovalo sladký duo. Oversize košile (trochu mi připomíná jednu scénu s Carrie) , je to mazel a kdyby se tolik nemačkala, tak v ní budu i spát a superpohodlný Reebok Freestyle. Musím říct, že se v nich skoro bojím chodit, kůže je hodně měkká a příjde mi mnohem méně "odolná", než třeba u Adidas Stan Smith (áách ano ano, už mám i bílé..). Snad se po pořádné impregnaci, týhle fóbie zbavim :-)) Za chvíli se nechám korunovat na teniskovou princeznu, protože tenhle trend mě naprosto pohltil a já děkuju všem Fashion Bohům za "povolení" nosit boty v kterých zvládnu celý den, včetně venčení smečky bez otlačených nohou. Mám v plánu vám napsat velké teniskové resumé, co vy na to moji? Ano, zde mačkavost v akci-hodina po oblečení.. :-/

Zaujala tahle barva i vás? 

Pusu Elle


Pic of the day- BLACK AND WHITES touhle fotkou jsem se náhodou potkala před pár dny a od té doby se k ní pořád vracím.

Má krásnou atmosféru a tak nějak teď ladí s mojí náladou, krom toho je ten outfit přesně podle mého. Vím, není to nic objevnýho, ale je to klasika a ta tady bude napořád.

Taky to tak s některýma fotkama/obrázkama máte? A archivujete je digitálně, nebo máte nějaký "inspo blok", kam obrázky lepíte?

Pusu ElleIconic woman- AUDREY HEPBURNJe až s podivem, že o Audrey píšu až dnes. Zmiňuji ji v každém druhém článku a je jednou z mých největších inspirací v módě.

Měla glanc, charisma a vyznávala sílu jednoduchých a nadčasových kousků. A to mě baví, hodně. Většinu jejích outfitů bych si z fleku oblékla i dnes a jen tak mezi námy děvčaty, za její nos bych upsala duši (i když ona z něho měla komplex) ..

Pár zajímavostí:

-mluvila 6 jazyky

-její matka byla baronka z dlouhé linie nizozemské šlechty

-připadala si příliš ošklivá na to, aby se vdala

-za války málem zemřela hlady, což mělo za následek její nízkou vváhu po celý život, v pase měla 51 cm

-milovala čokoládu, zvláštˇ pak tyčinky Mars

-chtěla být baletkou, ale byla příliš vysoká

-trpěla odchodem svého otce, bála se, že ji opustí každý muž kterého miluje

-byla zapojena do protinacistického odboje jako kurýr

-vdala se celkem 3x

-měla dva syny

-píseň Moon riverbyla napsána speciálně pro ni, v jedné oktávě, aby ji dokázala zazpívat

-40 let pracovala pro UNICEF

-milovala zvířata, mimo jiné měla kouška jménem Pipin a psa Mr. Famous

-její smrt byla veřejnosti oznámena ve stejný den, kdy probíhala inaugurace Billa Clintona. Tato zpráva přerušila veškeré přímé přenosy

...

 Pusu Elle


Monday Inspo- LITTLE BLACK DRESS

Tak nějak nechápu, že jsem Vám o nich ještě nenapsala.

Je to jeden z nejikoničtějších kousků, co můžete v šatníku mít.

LBD jsou něco jako cibule v kuchyni, základ co se hodí do všeho.

Pokud zvolíte střih a materiál, který opravdu sedne, tak uvidíme samy kolikrát vám "vytrhnou trn z paty". 

Svoje o tom věděli i holky jako Audrey, Jackie, Marilyn, Grace, nebo Catherine a to už je sakra důvod si najít "ty svoje".

Vemte si je na svatbu (klidně i jako nevěsta), nebo na pohřeb (ten občas následuje brzo po svatební veselici, takže ušetříte), nebo na "obyčejnou" párty. Já je nosím občas i "jentak" na pochůzky, nákup, nebo na letní vycházku se smečkou. Vyměňte lodičky za tenisky, vlasy místo do drdolu nechte volně vlát a na krk si vezměte šňůru perel. A protože na léto, nebo alespoň jaro si chvilku počkáme, nezapomínejte na černé punčošky a kabát volného střihu, který s prvním oteplením vyměňte za koženou bundu. Věřte, až najdete ty pravé, budou to vaše "nové džíny". 
Moje touha nyní směřuje k černým šatům s límečkem. A kdyby měli kapsy, to by byla teprve výhra. Trošku jako "french maid", ale bez tý lacinosti. Výhoda drobný postavy s malejma prsama level 100.

A co vy a malé černé? Máte nosíte? Odkud máte ty své nejoblíbenější a s čím je nejčastěji kombinujete?

Pusu Elle